דרכון אירופאי כל מה שרצית לדעת

By | 21 בדצמבר 2018

היום אנשים רבים מעוניינים בהוצאת דרכון למדינות האיחוד האירופאי, הרבה מדינות כיום מקלות על יהודי ישראל שמקורביהם היגרו מאירופה להוציא דרכון אירופאי ולהנות מתנאי המחייה הטובים שהאיחוד האירופאי מציע לתושביו.

אז מי זכאי לאזרחות אירופאית?

הוצאת אזרחות אירופאית כיום ניתנת אך ורק למי שהוריו אזרחי אירופה או היו בעבר, כלומר קרבה ראשונה. אך ישנם מדינות כמו פורטוגל שמאפשרות קבלת אזרחות למי שמקושר באילן היוחסין לאחד ממגורשי ספרד עד לפני 500 שנה.

משך התהליך להוצאת דרכון אירופאי:

תהליך קבלת האזרחות האירופאית הוא יחסית ארוך ויכול להיארך מספר שנים, כמובן תלוי במדינה שאליה מעוניינים לקבל את האזרחות. התהליך לבקשת האזרחות יכול להתקצר משמעותית כאשר תציגו את כל המסמכים הדרושים בצורה מקצועית (שימוש בעורך דין מומלץ בתהליך). כמובן שיש את הצורך לפנות לרשויות הנכונות להשגת ומילוי המסמכים הדרושים.

יתרונות הדרכון האירופאי לעומת הישראלי:

הרשות לחיות ולעבוד במדינות האיחוד האירופאי כחוק, זוהי בעצם אפשרות עצומה לבעלי הדרכון כאשר מאפשרת למחזיק בו להחליט על מקום מגוריו לבניית חייו לקבל הצעות עבודה ולנהל עסקים באופן חוקי ולהנות מתנאים סוציאליים מלאים!

הדרכון בנוסף  לזאת יאפשר למחזיקו כניסה למדינת ארה"ב ללא צורך בהוצאת ויזה, ויהיה רשאי לשהות בה למשך תקופה של 90 יום. מה שמוריד בעצם את העול של הוצאת הויזה והחשש מדחייה לאזרח ישראלי.

בתור אזרח אירופאי תוכלו להנות מהטבות מס על קניית נדל"ן שרכשתם באירופה דבר שקיים רק עבור תושבי האיחוד האירופאי.

לימודים אקדמאיים באירופה למחזיקי הדרכון יאפשרו להנות ממחירים זולים וקבלת מלגות שנועדות רק לתושבי האיחוד האירופאי או תושב המדינה המדוברת. בנוסף ישנם מוסדות המאפשרות לימודים ללא תשלום במידה והנכם אזרחים באותה המדינה.

אז אתם שואלים כמה עולה כל התענוג השווה הזה להוצאת דרכון אירופאי?

העלויות כמובן שונות מאדם לאדם וממדינה למדינה, ותלוי בהמון גורמים. ישנן מדינות שדורשות לעבור מבחנים מסוימים כמו מבחני שפה של אותה מדינה או הסטוריה, ויש מדינות שמקלות בעניינים האלה. יש צורך בתרגום המסמכים תוך כדי הגשת מסמכי המקור (לרוב בשפה העברית), זו בעצם דרישה מטעם המדינות האירופאיות. את המסמכים תתרגמו בעזרתו של נוטוריון שמוסמך לתרגום בשפה המבוקשת, משמע אם תוציאו בקשה לארחות פולנית מומלץ יהיה לפנות לנוטוריון שמבין פולנית ומתרגם לשפה.

מאחר וישנה הרבה ניירת שיש לטפל בה מומלץ מאוד לפנות ישר לעורך דין, כן זה יעלה כסף אבל יבוצע בצורה הכי דייקנית מוקפדת ובטוחה, על מנת להבטיח שלא תצטרכו לעבור את התהליך שנית ולהנות מהאזרחות בהקדם האפשרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *